• blog_07312012_valerio_leather_2_popup.jpg
  • leather.jpg
  • s.jpg
RizVN Support

آمار بازدید


امروز1
دیروز2
این هفته1
این ماه134
آمار کل85641

نوک چین کردن بوقلمون

چرا باید بوقلمون ها را نوک چینی کرد؟

بسیاری از پرندگان مانند کبک به دلیل افزایش دمای محیط نگهداری دچار شوک دمایی شده و شروع به همدیگر خاری می‌کنند. به همین دلیل برای جلوگیری از همدیگرخواری یا کانی بالیسم نوک آن ها را قطع می کنند که به این کار به اصطلاح نوک چینی گفته می شود. در این مقاله قصد داریم که ضرورت انجام نوک چینی در بین بوقلمون ها و خطرات و دلایل آن را بررسی کنیم.
در بسیاری از نقاط جهان پرورش دهنده ها بوقلمون ها را نوک چینی نمی کنند. زیرا این بوقلمون ها در سالن های بسته و معمولی برای تولید گوشت نگهداری می‌شوند که این کار باعث می‌شود که رفتار تهاجمی آنها کاهش پیدا کند و نیازی به قطع کردن نوک آنها وجود نداشته باشد.
اما در مقابل بوقلمون هایی که در اصطبل ها و یا در سیستم های مناسب برای تولید گوشت از آن ها نگهداری می شود ، باید نوک چینی شوند تا از احتمال حمله آن ها به همدیگر جلوگیری شود. حمله بوقلمون ها به همدیگر می تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته  و موجب وارد شدن زیان به گله بشود.
از طرف دیگر یکی از راه های افزایش تخم گذاری بوقلمون های ماده تحریک آن ها با افزایش مدت زمان نوررسانی به آن ها است. منتهی در این روش بوقلمون هایی که در معرض نور طبیعی خورشید قرار دارند ممکن است تحریک شده و شروع به حمله به یکدیگر بکنند. بسیاری از پرورش دهندگان از این روش لازم برای افزایش تخم گذاری بولمون ها استفاده می‌کنند.
گرداورنده مهندس راعی 09124496359


Copyright © 2013 Soft Leather. All rights reserved

طراحی سايت , بهینه سازی،سئو و هاست : توسط گروه سايت سازی جوملا طراحی سایت حرفه ای


طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی لوگو,طراحی سايت با جوملا,نمونه طراحی کاتالوگ,قیمت طراحی سایت حرفه ای,طراحی کارت ویزیت,ساعت متحرک جوملا,طراحی اپلیکیشن اندروید,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,ماژول تاریخ انگلیسی,قیمت تبلیغات گوگل,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی سایت املاک,طراحی وب سایت حرفه ای,پرکلرواتیلن,ساعت برای جوملا,طراحی سایت صنعتی,طراحی سایت حرفه ای,xvhpd shdj,ماژول تاریخ جوملا,سایت های آماده,آموزش طراحی وب سایت,طراحی سایت ارزان,پرکلراتیلن,قیمت طراحی سایت,طراحی اپلیکیشن,طراحی سایت مداحی,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,طراحی کاتالوگ حرفه ای,طراحی سایت رایگان,طراحی اپلیکیشن موبایل,بشکه پرکلرواتیلن,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی سایت 24 ساعته,پرکلر اتیلن,طراحی سایت خبری,طراحی سایت مذهبی,طراحی کاتالوگ,قیمت طراحی کاتالوگ,تبلیغات گوگل,ماژول ساعت جوملا 3,طراحی سایت فروشگاهی,طراحی سایت خبرگزاری,ماژول تاریخ عربی,آموزش جوملا,سایت آماده,طراحی سايت با جوملا,آموزش طراحی سایت,تبلیغات در صفحه اول گوگل,ماژول ساعت برای جوملا,وب سایت ارزان,گوگل ادوردز,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی سایت شخصی,طراحی سایت ارزان,تبلیغات گوگل,طراحی سایت فوری,تبلیغ گوگل,تبلیغات در گوگل,طراحی سایت حرفه ای,قیمت طراحی وب سایت,ماژول تاریخ شمسی,