• blog_07312012_valerio_leather_2_popup.jpg
  • leather.jpg
  • s.jpg
RizVN Support

آمار بازدید


امروز8
دیروز12
این هفته32
این ماه127
آمار کل85634

انتخاب جای مناسب برای محل مرغداری گوشتی

برای انتخاب یک مکان مناسب برای پرورش مرغ گوشتی باید شرایطی را درنظر گرفت زیرا جوجه های گوشتی نسبت به تغییرات و بیماریها حساسیت نسبتا زیادی دارند .

محل مزارع گوشتی باید به نحوی انتخاب شود که در ان منطقه تراکم واحدهای مرغداری و مراکز جوجه کشی ،کارخانه های ساخت دان و حتی کشتارگاهها و دیگر اماکنی که به هر نحوی در ارتباط با این صنعت میباشد فاصله داشته باشد .

البته برای این مسئله نمیتوان فاصله مشخصی را تعیین کرد زیرا بعضی از بیماریها مانند برونشیت و نیوکاسل از راه دور و از طریق هوا به راحتی منتقل میشوند ، و بعضی بیماریهای دیگر مثل MG از طریق تماس مستقیم قابل انتشار هستند .

معذالک حداقل فاصله پیشنهادی 2 کیلومتر است و اقداماتی مانند حصارکشی ، درختکاری و دیوار کشی میتواند از عبور و مرور بی رویه انسانها و حیوانات جلوگیری کند .با توجه به اینکه انسان یکی از عوامل مهم انتقال بسیاری از بیماریها می‌باشد میتوان به منظور کاهش این امکان، اقداماتی از قبیل تعویض اجباری کفشها، لباس و شستن دستها، بهنگام ورود افراد به مزرعه را مد نظر قرار داد. مخصوصاً باید توجه داشت این گونه اقدامات بهداشتی در مورد افرادی که بسته به شغلشان به مزارع مختلف رفت و آمد می‌کنند حتماً انجام شــود‌. (مانند دامپزشکان و کارکنان امور خدماتی)

کارکنان مرغداریها اجازه نگهداری انواع طیور و پرندگان خانگی را ندارند . کارکنان از رفت و آمد به دیگر مرغداری ها نیز باید اجتناب کنند . انواع وسایل نقلیه و دیگر تجهیزات که به مزارع مختلف رفت و آمد میکنند نیز از عوامل دیگر انتقال عوامل بیماری زا هستند که قبل از ورود به مرغداری باید ضدعفونی شوند .

بعد از پایان هر دوره پرورش، کود موجود در آشیانه را بطور کامل خارج نموده و نسبت به شستشوی آشیانه، تجهیزات و وسایل با آب فراوان و مواد پاک کننده اقدام گردد. در طی مراحل مختلف ضدعفونی سعی گردد از تجهیزات ایمنی از قبیل ماسک استفاده شود.

استفاده از بستر مناسب و عاری از هر گونه آلودگی به قارچ و کپک در آشیانه از موارد بسیار مهم و قابل توجه می‌باشد.

 

 

جمع آوری کننده  : پروانه فراهانی       

09124439674

 Copyright © 2013 Soft Leather. All rights reserved

طراحی سايت , بهینه سازی،سئو و هاست : توسط گروه سايت سازی جوملا طراحی سایت حرفه ای


طراحی وب سایت حرفه ای,وب سایت ارزان,تبلیغ گوگل,پرکلراتیلن,طراحی لوگو,طراحی کاتالوگ تبلیغاتی,آموزش طراحی سایت,ماژول تاریخ ایرانی,طراحی سایت مداحی,تبلیغات گوگل,سایت های آماده,طراحی اپلیکیشن اندروید,ماژول تاریخ شمسی جوملا 3,طراحی سایت صنعتی,نمونه طراحی کاتالوگ,طراحی کاتالوگ حرفه ای,بشکه پرکلرواتیلن,طراحی سایت خبرگزاری,قیمت طراحی سایت,طراحی سايت با جوملا,طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت ارزان,طراحی سایت 24 ساعته,آموزش طراحی وب سایت,ساعت برای جوملا,آموزش طراحی وب سایت با جوملا,پرکلر اتیلن,پرکلرواتیلن,تبلیغات گوگل,ماژول تاریخ انگلیسی,طراحی کاتالوگ,ساعت متحرک جوملا,طراحی سایت شخصی,سایت آماده,طراحی سایت فروشگاهی,گوگل ادوردز,طراحی سایت رایگان,طراحی سایت حرفه ای,طراحی سایت ارزان,طراحی سايت با جوملا,تبلیغات در گوگل,ماژول ساعت جوملا 3,ماژول تاریخ شمسی,طراحی سایت فوری,طراحی سایت خبری,ماژول تاریخ جوملا,قیمت طراحی وب سایت,قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,ماژول تاریخ عربی,طراحی اپلیکیشن موبایل,قیمت طراحی سایت حرفه ای,ماژول ساعت برای جوملا,xvhpd shdj,آموزش جوملا,تبلیغات در صفحه اول گوگل,تبلیغات در سایت گوگل,طراحی سایت فروشگاه اینترنتی,طراحی سایت املاک,قیمت طراحی کاتالوگ,قیمت تبلیغات گوگل,طراحی سایت در 24 ساعت,طراحی اپلیکیشن,طراحی سایت مذهبی,طراحی کارت ویزیت,